Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodzieje damskiej biżuterii zatrzymani

Data publikacji 09.11.2013

Policjanci z II Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy od lipca 2013 roku kradli łańcuszki i kolczyki, wyrywając je spacerującym kobietom na ulicach Bałut. Łupem sprawców mogła paść biżuteria o wartości nawet 30 000 złotych.

W lipcu 2013 roku Policjanci z II Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi otrzymali informację o kradzieży złotych łańcuszków i kolczyków kobietom, które spacerowały bałuckimi ulicami. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu.

Dzięki własnym ustaleniom i znajomości środowiska przestępczego uzyskali informacje, iż dwóch sprawców odpowiedzialnych za te kradzieże ma spotkać się na jednym z łódzkich osiedli. Po krótkiej obserwacji zauważyli młodych mężczyzn odpowiadających rysopisom przekazanym przez pokrzywdzonych oraz wizerunkom nagranym przez monitoring znajdujący się na miejscu jednego ze zdarzeń.

Jak się okazało byli to dwaj łodzianie w wieku 18 i 19 lat. Jeden z nich był już wcześniej notowany przez policję za podobne przestępstwa. Obaj zostali zatrzymani, a po przewiezieniu do komisariatu usłyszeli zarzut kradzieży.

Według śledczych łupem sprawców mogła paść biżuteria o łącznej kwocie nawet 30 tysięcy złotych. Za kradzież grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Funkcjonariusze analizują podobne sprawy z Łodzi i ościennych powiatów, na których to terenie swoją przestępczą działalność prowadził zatrzymany duet.

KWP Łódź / ik

Powrót na górę strony