Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani nietrzeźwi rodzice

Data publikacji 11.11.2013

Lubańscy policjanci zatrzymali 3 osoby w związku z nienależytą opieką nad dziećmi. Wszyscy oni byli nietrzeźwi i swoim zachowaniem stwarzali zagrożenie dla swoich dzieci. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Jeśli się okaże, że bezmyślnym i nieodpowiedzialnym zachowaniem spowodowali bezpośrednie zagrożenie dla życia bądź zdrowia dzieci, grozić im może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu otrzymał zgłoszenie o kobiecie, która spaceruje ulicami miasta wraz z małym dzieckiem i najprawdopodobniej jest nietrzeźwa. Niezwłocznie na miejsce udali się policjanci. Jak się okazało, 39 - letnia kobieta z trudem utrzymywała równowagę, a jej 4 - letnie dziecko było przerażone całą sytuacją.

Przeprowadzone przez policjantów badanie na zawartość alkoholu w organizmie, wykazało u kobiety 2 promile. Matka dziecka zapytana, gdzie jest ojciec dziecka oświadczyła, że jest on w domu, trzeźwy i opiekuje się ich drugim dzieckiem. Policjanci pojechali więc do miejsca zamieszkania rodziny. Faktycznie w mieszkaniu był 47 - letni mąż kobiety z sześciomiesięcznym dzieckiem. On jednak, jak ustalili funkcjonariusze, także był nietrzeźwy – miała około 0,8 promila. Dziecko, którym miał się opiekować, było brudne i ubrany w „niezbyt świeże” i podziurawione ubranka. Wobec zaistniałej sytuacji policjanci zatrzymali oboje nietrzeźwych rodziców, a dziećmi zaopiekowała się ich pełnoletnia siostra.

Niestety tego samego wieczoru, lubańscy policjanci musieli znowu interweniować, w związku ze zgłoszeniem dotyczącym kobiety, która w parku miejskim przebywała ze swoim 2 - letnim dzieckiem. Także ta matka była nietrzeźwa. Badanie wykazało 2 promile alkoholu w organizmie. 37 - letnia kobieta została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu.

Jeśli przeprowadzone dalsze czynności i zgromadzony materiał wykaże, że rodzice swoim bezmyślnym i nieodpowiedzialnym zachowaniem spowodowali bezpośrednie zagrożenie dla życia bądź zdrowia swoich dzieci, grozić im może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony