Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwi rodzice "opiekowali się" pięciorgiem małych dzieci

Data publikacji 12.11.2013

Pijani rodzice, którzy opiekowali się pięciorgiem małych dzieci odpowiadać będą przed sądem. Matka w chwili interwencji policjantów miała w organizmie 1,6, a ojciec - 1,9 promila alkoholu. Za narażenie na niebezpieczeństwo dzieci może im grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Z informacji, jaka dotarła do policjantów wynikało, że pięcioro małych dzieci pozostaje bez właściwej opieki w jednym z mieszkań na terenie gminy Kłodzko. Istniało również podejrzenie, że ich rodzice mogą być pijani. Policjanci, którzy przybyli pod wskazany adres zastali tam kuratora rodzinnego oraz pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej.

Funkcjonariusze zastali również pijanych rodziców oraz ich dzieci w wieku od roku do 5 lat. W mieszkaniu było brudno; brakowało żywości, nawet chleba. Dzieci były głodne i zaniedbane. Podczas rozmowy starsze dzieci powiedziały, że na obiad jadły słone paluszki.

Matka dzieci nie potrafiła powiedzieć dlaczego w domu nie ma nic do jedzenia. Od 26-latki czuć było silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jej organizmie 1,6 promila alkoholu, a u jej konkubenta 1,8. Pięcioro głodnych dzieci zostało odwiezionych do domu dziecka. Tam otrzymały posiłek i odpowiednią opiekę.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Zebrane w tej sprawie materiały zostaną przekazane do sądu rodzinnego.

Nietrzeźwi rodzice lub opiekunowie narażając swoje dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia w świetle obowiązujących przepisów podlegają karze pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony