Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

300 tysięcy uszczuplenia podatku akcyzowego

Data publikacji 13.11.2013

Policjanci z częstochowskiego wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą zatrzymali trzech mieszkańców powiatu będzińskiego. Mężczyźni posiadali znaczne ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy. Łącznie śledczy zabezpieczyli ponad 21 tysięcy paczek papierosów, a wartość uszczuplenia podatku z tego tytułu szacuje się na około 300 tysięcy złotych.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą ustalili, że trzej mieszkańcy powiatu będzińskiego mogą być odpowiedzialni za wprowadzanie do obrotu dużych ilości papierosów bez akcyzy. Te ustalenia potwierdziły się gdy śledczy zatrzymali w Będzinie mężczyzn, u których  w pomieszczeniach gospodarczych oraz dwóch samochodach znaleziono duże ilości papierosów bez akcyzy.

Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 21 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych. Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego z tego tytułu szacuje się na kwotę około 300 tysięcy złotych. Zatrzymani mężczyźni w wieku od 29 do 49 lat, odpowiedzą za przestępstwo skarbowe za które grozi im wysoka grzywna.

(KWP w Katowicach / mj)

Powrót na górę strony