Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli paliwo - zostali zatrzymani

Data publikacji 14.11.2013

Sądeccy policjanci zatrzymali i rozliczyli z działalności przestępczej dwóch 22-letnich mieszkańców powiatu limanowskiego, którzy od 31 sierpnia do 7 listopada ukradli m. in. ponad 2,5 tys. litrów oleju napędowego oraz kilkanaście akumulatorów i elektronarzędzia, o łącznej wartości blisko 70 tys. zł.

Policjanci z Wydziału Prewencji sądeckiej komendy Policji, którzy pełnili służbę w nocy z 6 na 7 listopada, zauważyli jak dwóch mężczyzn w kominiarkach kręci się wokół zaparkowanego przy ulicy Węgierskiej samochodu ciężarowego. Natychmiastowa reakcja patrolu oraz obrana przez nich strategia działania, całkowicie zaskoczyły dwóch młodych złodziei. Obaj zatrzymani mieli mocno zabrudzone paliwem ubrania oraz rękawice na rękach. W pojeździe, którym przyjechali, znajdował się pistolet, tzw. wiatrówka oraz kanistry z paliwem, akumulatory oraz śrubokręty i klucze. Już na miejscu wstępnie przyznali się policjantom do kradzieży paliwa, akumulatorów i elektronarzędzi.

Już następnego dnia dwaj 22-letni mieszkańcy powiatu limanowskiego usłyszeli szereg zarzutów kradzieży z włamaniem. Sądeccy policjanci zarzucili im, że w nocy z 3 na 4 września w miejscowości Szczawa, włamali się do dwóch samochodów ciężarowych, koparki i ładowarki, z których ukradli pięć akumulatorów i 880 litrów oleju napędowego. Właściciel oszacował straty na ponad 7 tysięcy złotych. Nie było to jednak jedyne włamanie jakiego dopuścili się w tej firmie, ponieważ 16 i 26 września ukradli tam ponownie 700 litrów paliwa. Złodzieje grasowali też w Zabrzeży, gdzie ukradli 12 butli z gazem oraz w Jazowsku – tam ich łupem padły narzędzia ogrodnicze o łącznej wartości 15 tysięcy złotych. Natomiast w nocy z 28 na 29 października, ukradli kolejne 150 litrów oleju napędowego i akumulatory, tym razem w Maszkowicach. Włamywali się też w Nowym Sączu - 7 listopada ich łupem padły elektronarzędzia i 150 litrów paliwa - tam wpadli na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa.

Zatrzymani usłyszeli też zarzuty kradzieży. Od 31 sierpnia kradli akumulatory, olej napędowy oraz elektronarzędzia w miejscowości Łącko, Czerniec, Podegrodzie, Jazowsko i Nowy Sącz. Wszyscy poszkodowani oszacowali swoje straty na blisko 70 tysięcy złotych.

Dzięki intensywnej pracy wielu sądeckich policjantów odzyskano już mienie o wartości 30 tys. złotych.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli łącznie 22 zarzuty. Za popełnione czyny grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / mw)

 

 

Powrót na górę strony