Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekał przed policjantami. Trwają ustalenia

Data publikacji 14.11.2013

Po pościgu policjanci z Chełmna zatrzymali kierowcę audi A6, który z niewiadomych przyczyn próbował uciec kontrolującym go wcześniej funkcjonariuszom. Mężczyzna z raną postrzałową trafił do szpitala. Ranny został także funkcjonariusz, który próbował zatrzymać uciekającego.

Wczoraj (13.11.2013r.) ok. 20:20 na drodze krajowej nr 91 w Chełmnie policjanci z Chełmna kontrolowali samochód audi A6. W pewnym momencie, kontrolowany mężczyzna, z nieznanych przyczyn, zaczął uciekać. Policjanci rozpoczęli pościg. Auto wjechało na teren miasta i zatrzymało się na jednej z ulic. Do audi podbiegł jeden z policjantów. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący ruszył i najprawdopodobniej ciągnął policjanta. Drugi z policjantów oddał kilka strzałów.

Ostatecznie kierujący został zatrzymany. Okazało się, że mężczyzna ma ranę postrzałową. Natychmiast trafił do szpitala, gdzie został operowany. Do szpitala trafił również poszkodowany policjant. Jego obrażenia nie zagrażają życiu.

Na miejscu zdarzenia policjanci wykonywali oględziny i zabezpieczali ślady. Czynności wykonywane przez funkcjonariuszy nadzorował obecny na miejscu prokurator.

Teraz prokurator i policjanci będą ustalać dlaczego mężczyzna uciekał i nie zatrzymał się pomimo trwającego pościgu i oddanych przez policjantów strzałów.

Śledztwo wszczęte przez Prokuraturę Rejonową w Chełmnie dotyczy czynnej napaści na policjantów (kara do 10 lat) oraz prowadzenia samochodu pod wypływem środka odurzającego (kara do 2 lat). Wstępne badania krwi wykazały obecność w organizmie 32-latka amfetaminy.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony