Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymania w związku z podejrzeniem o korupcję przy uprawnieniach technicznych

Data publikacji 14.11.2013

Nawet do 8 lat pozbawienia wolności może grozić osobom zatrzymanym przez policjantów Wydziału dw. z Korupcją z dolnośląskiej komendy wojewódzkiej w związku z podejrzeniem o wręczanie i przyjmowanie korzyści oraz przekroczenie uprawnień w zamian za pozytywne rozpatrzenie wyników egzaminów państwowych na konserwację różnego rodzaju urządzeń technicznych. W tej sprawie zatrzymano 5 osób.

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, w wyniku przeprowadzonej realizacji zatrzymali 5 osób w związku z podejrzeniem o korupcję. Zatrzymane osoby to mężczyźni w wieku od 29 do 55 lat. Wśród zatrzymanych są osoby podejrzane o wręczanie korzyści oraz osoby zatrudnione we wrocławskim Urzędzie Dozoru Technicznego, podejrzane o przyjmowanie korzyści i przekroczenie uprawnień.

Zatrzymania realizowane przez policjantów wczoraj i dzisiaj, mają związek z wręczaniem i przyjmowaniem korzyści majątkowych i osobistych oraz przekroczeniem uprawnień, w zamian za pozytywne rozpatrzenie wyników egzaminów państwowych na konserwację różnego rodzaju urządzeń technicznych.

Wszystkie osoby zatrzymane w tej sprawie na podstawie zgromadzonych przez policjantów materiałów są doprowadzane do prokuratury celem przedstawienia zarzutów. Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów za wręczanie i przyjmowanie korzyści grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Przekroczenie uprawnień zagrożone jest natomiast karą do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony