Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dilerzy narkotyków za kratkami

Data publikacji 14.11.2013

Policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu rozbili grupę handlarzy narkotyków. Na gorącym uczynku posiadania oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających funkcjonariusze zatrzymali 5 osób. Przechwycili narkotyki warte ponad 30 tysięcy złotych.

5 listopada w godzinach wieczornych na terenie poznańskiego Starego Miasta miało dojść do transakcji narkotykowej. W tym celu na dziedzińcu jednaj z kamienic spotkały się 3 osoby: dwóch mężczyzn oraz jedna kobieta. Wszyscy zostali zatrzymani przez policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu na gorącym uczynku wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Zatrzymani to mieszkańcy Gniezna i Poznania w wieku od 28 do 34 lat, którzy jak ustalili policjanci, sprzedawali amfetaminę i marihuanę na terenie Poznania i powiatu gnieźnieńskiego. Z przestępczej działalności uczynili sobie stałe źródło dochodu.

Pracujący nad tą sprawą policjanci ustali kolejnych dwóch mężczyzn zaangażowanych w przestępczość narkotykową. To poznaniacy w wieku 20 i 26 lat. Oni również zostali zatrzymani. W mieszkaniu jednego z nich policjanci znaleźli sadzonki konopi indyjskich w początkowej fazie wzrostu.

W trakcie realizacji sprawy funkcjonariusze zatrzymali łącznie pięć osób oraz zabezpieczyli narkotyki o czarnorynkowej wartości przekraczającej 30 tysięcy złotych: ponad pół kilograma marihuany, 150 gramów amfetaminy, 24 krzewy konopi indyjskich, a także gotówkę, młynki do mielenia suszu, wagę elektroniczną oraz inne przyrządy służące do porcjowania narkotyków.

Wszystkie zatrzymane osoby usłyszały zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, w tym posiadania i wprowadzania do obrotu środków odurzających, a także nielegalnej uprawy konopi indyjskich.

Wobec trzech podejrzanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi im do 12 więzienia.

(KWP w Poznaniu / mw)
 

Powrót na górę strony