Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za kilkanaście wymuszeń rozbójniczych

Data publikacji 14.11.2013

Siedleccy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu garwolińskiego w wieku 26 i 40 lat, którzy wymusili od 28-letniego siedlczanina kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych. Zastraszany przez sprawców mężczyzna bał się o całej sytuacji powiadomić organy ścigania. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego siedleckiej komendy uzyskali informację, że siedlczanin od kwietnia 2013 r. jest zastraszany przez dwóch mężczyzn, którzy grożą mu oraz członkom jego najbliższej rodziny pozbawieniem życia. Za odstąpienie od swoich zamiarów przestępcy każdorazowo żądali od pokrzywdzonego pieniędzy – początkowo w kwotach kilku, a następnie kilkunastu tysięcy złotych.

Gdy funkcjonariusze dotarli do zastraszanego mężczyzny, potwierdził on im podczas rozmowy całą sytuację. Po ustaleniu przez policjantów kim są dwaj przestępcy, zostali oni zatrzymani. Zebrane w tej sprawie dowody wskazały, że w przeciągu ostatnich 9 miesięcy dokonali oni na pokrzywdzonym jednego rozboju oraz szesnastu wymuszeń rozbójniczych.

O ich dalszym losie w najbliższym czasie zdecyduje sąd. Za popełnione przestępstwa grozić im może do 10 lat pozbawienia wolności. Pracujący przy tej sprawie policjanci wyjaśniają również, czy zatrzymani dopuścili się innych tego typu przestępstw.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony