Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przechowywał marihuanę w słoikach

Data publikacji 14.11.2013

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali 35-letniego mężczyznę. W jego mieszkaniu mundurowi zabezpieczyli prawie 300 gramów środków odurzających. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Zajmujący się przestępczością narkotykową policjanci wczoraj na klatce schodowej w jednym z bloków mieszkalnych zatrzymali mężczyznę w związku z uzasadnionym podejrzeniem posiadania przez niego narkotyków. Podejrzenia te okazały się trafne, gdyż przy 35-letnim mieszkańcu Świnoujścia ujawniono plastikowy pojemnik z zawartością marihuany oraz wagę do ważenia narkotyków.

Ponadto w należącej do mężczyzny piwnicy po przeszukaniu policjanci znaleźli worek, w którym znajdowały się środki odurzające. Łącznie zabezpieczono prawie 300 gramów marihuany. 35-latek trafił do policyjnego aresztu. Już stanął przed prokuratorem, który przedstawił mu zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Komendant Miejski Policji w Świnoujściu wystąpił z wnioskiem do Prokuratury Rejonowej o tymczasowy areszt dla mężczyzny. Jeszcze dziś sąd podejmie decyzję o jego dalszych losach.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony