Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca autobusu przewożący dzieci został zatrzymany

Data publikacji 14.11.2013

Małopolscy policjanci zatrzymali 63-letniego kierowcę autobusu, który miał zabrać uczniów po skończonych lekcjach sprzed szkoły i odwieźć ich do miejsca zamieszkania. Jak się okazało, kierowca był pijany - miał ponad promil alkoholu w organizmie. Odpowie nie tylko za kierowanie pod wpływem alkoholu ale również za próbę przekupienia policjantów.

Nocą spędzoną w Policyjnej Izbie Zatrzymań skończyło się w dniu 12 listopada br. kierowanie autobusem w miejscowości Borki dla 63-letniego mieszkańca gminy Wadowice Górne. Kierowca autobusu zatrzymał się przy budynku szkoły, z której miał zabrać uczniów po skończonych lekcjach i odwieźć do miejsca zamieszkania. Na szczęście funkcjonariusze Komisariatu Policji w Szczecinie dzięki podjętej kontroli udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwego kierowcy.

W czasie wykonywania przez policjantów czynności kontrolnych kierowca usiłował wręczyć funkcjonariuszom łapówkę w wysokości 200 zł oraz zapewniał o przekazaniu kolejnej kwoty - łącznie 2000 złotych - w późniejszym terminie, w zamian za zaniechanie prowadzenia w tej sprawie postępowania karnego.

Mężczyzna został zatrzymany, odpowie przed sądem za kierowanie autobusem w stanie nietrzeźwości oraz usiłowania wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom Policji za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Z uwagi na charakter przestępstwa prokurator zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego, dozoru Policji oraz zakazu opuszczania kraju.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony