Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedawali "trefne" samochody

Data publikacji 14.11.2013

Policjanci z Komisariatu Policji w Trzciance zabezpieczyli dwa auta osobowe, w których celowo przerobiono numery identyfikacyjne. Do sprawy zatrzymano jednego z miejscowych mechaników. Zarzuty usłyszeli także dwaj handlarze samochodów.

Policjanci z trzcianeckiego komisariatu na podstawie zebranych informacji ustalili, że w latach 2009-2010 35-letni mechanik z gminy Czarnków przerobił numery VIN w czterech autach marki Citroen. Z zebranego przez policjantów materiału wynikało, że samochody dostarczyli mu dwaj handlarze - mieszkańcy gminy Trzcianka w wieku 43 i 45 lat. Auta sprowadzone z Francji były pozbawione numerów identyfikacyjnych - to z kolei uniemożliwiało ich legalizację. Mężczyźni wpadli więc na pomysł dospawania elementów karoserii z wybitymi numerami VIN z innych samochodów. Poprosili o to znajomego mechanika. Zarówno on, jak i 43-latek zostali zatrzymani tego samego dnia i osadzeni w policyjnym areszcie. Natomiast 45-latek sam zgłosił się na komisariat.

W trakcie podjętych czynności w tej sprawie policjanci zabezpieczyli do dalszych badań mechanoskopijnych dwa „trefne” citroeny. Ze wstępnych oględzin przeprowadzonych przy udziale ekspertów z laboratorium kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu potwierdzono fakt, że posiadają one nieoryginalne oznakowania identyfikacyjne.

35-letni mechanik odpowie za przerabianie znaków identyfikacyjnych, natomiast jego „zleceniodawcy” za pomocnictwo w tym przestępczym procederze. Całej trójce grozi za to do trzech lat pozbawienia wolności. Ponadto trzcianeccy śledczy prowadzą czynności w kierunku oszustwa oraz fałszowania dokumentów przeciwko 43-latkowi i 45-latkowi, ponieważ mężczyźni zalegalizowali, a następnie sprzedali pojazdy z przerobionymi numerami identyfikacyjnymi.

(KWP w Poznaniu / pt)

 

Powrót na górę strony