Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca kradzieży blachy z zabytkowego muru klasztoru Ojców Cystersów zatrzymany

Data publikacji 15.11.2013

6.11.2013 r. ok. 2.00 w nocy z terenu klasztoru Ojców Cystersów w Mogile dokonano kradzieży blachy miedzianej z zabytkowego muru ogrodzeniowego. Podczas kradzieży sprawca zniszczył również część muru. Wartość skradzionego metalu i zniszczeń wyceniono na nie mniej niż 15 tys. złotych.

13 listopada  policjanci zespołu operacyjno-rozpoznawczego 8 Komisariatu Policji zatrzymali sprawcę tej kradzieży. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec Nowej Huty, wcześniej karany za kradzieże i rozboje. Policjanci ustalili, że skradzioną zabytkową blachę sprawca oddał do punktu skupu złomu, jednak udało się odzyskać skradzione elementy.
 
23-latek usłyszał zarzut kradzieży i zniszczenia mienia dóbr o szczególnym znaczeniu dla kultury.  Odpowie przed sądem, grozi mu do 10 lat więzienia. Do rozprawy objęty został dozorem policyjnym. Obecnie rozliczany jest do innych przestępstw.

(KWP w Krakowie / mj)

Film Sprawca kradzieży blachy z zabytkowego muru klasztoru Ojców Cystersów zatrzymany

Opis filmu: kradzieże, zabytki

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Sprawca kradzieży blachy z zabytkowego muru klasztoru Ojców Cystersów zatrzymany (format flv - rozmiar 916.52 KB)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 916.5 KB)

Powrót na górę strony