Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

st. sierż. Katarzyna Nowak utytułowana zawodniczka karate

Data publikacji 15.11.2013

Wie jak pokonywać własne słabości. Na macie z powodzeniem konfrontuje się z przeciwnikami. Jej sportowy dorobek jest imponujący. Znalazła się wśród pięciu najlepszych zawodniczek w Polsce. Mowa o st. sierż. Katarzynie Nowak – oficerze prasowym strzeleckiej Policji.

Przygodę z karate Katarzyna Nowak rozpoczęła w wieku 18 lat. Swoje pierwsze kroki na macie stawiała w strzeleckim Klubie Kyokushin Karate. Każdą wolną chwilę poświęcała na intensywne treningi, które traktowała w formie pasji - i tak jest do dzisiaj. Jak sama przyznaje: „sporty walki, w tym karate uczą pokory, ale to przede wszystkim możliwość pracy nad własnym ciałem, wewnętrzną harmonią”.

St. sierż. Katarzyna Nowak miała niepowtarzalną możliwość doskonalenia swoich umiejętności pod okiem japońskich trenerów oraz zawodników sztuk walki polskiej Kadry Narodowej. Jej sportowy dorobek jest imponujący. Jako osoba trenująca „rekreacyjnie” sztuki walki, niejednokrotnie klasyfikowana była w pierwszej piątce najlepszych w Polsce zawodniczek, trenujących karate zawodowo. Zaledwie po roku treningów wystąpiła w Mistrzostwach Polski Kyokushin Karate we Wrocławiu - zdobywając  brązowy medal. Kolejne medale – w 1999 i 2000 roku również w Mistrzostwach Polski.  Kilka dni temu po długiej przerwie wystartowała w Turnieju Kumite w Jastrzębiu-Zdrój, gdzie wywalczyła II miejsce.

O karate mówi: „Może to będzie zaskoczeniem dla innych, to co powiem, ale podstawą karate jest unikanie walki za wszelką cenę, jednak gdy trzeba walczyć bój toczy się do końca. To wspaniały sport, chociaż czasami niebezpieczny, jesteśmy narażeni na liczne kontuzje, lecz satysfakcja pracy nad ciałem jest ogromna. Aby zdobyć kolejne stopnie (pasy) musiałam przejść przez wyczerpujące egzaminy. Wysiłek jest ogromny, ale warto”.

(KWP w Opolu / mw)

 

Powrót na górę strony