Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzał pożyczki poprzez bankowość elektroniczną, posługując się danymi kolegi – wpadł w ręce Policji

Data publikacji 15.11.2013

Policjanci z powiatu bolesławieckiego ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wielokrotne oszustwa i wyłudzenia kredytów. Sprawca wykorzystywał znajomość danych osobowych swojego kolegi i dostęp do jego bankowości elektronicznej. Na jego konto wziął co najmniej kilka kredytów, oszukując tym samym firmy udzielające pożyczek. Teraz za oszustwa grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Zespołu dw. z Przestępczością Gospodarczą bolesławieckiej komendy powiatowej, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych ustalili, że 23 - letni mieszkaniec Bolesławca co najmniej dwukrotnie w październiku 2013 r. oszukał dwie firmy udzielające pożyczek.

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, podejrzany wykorzystując znajomość danych osobowych swojego kolegi oraz dostęp do jego bankowości elektronicznej wziął 2 kredyty. Mężczyzna posługując się danymi kolegi, chcąc osiągnąć kość materialną, oszukał dwie firmy.

Mechanizm zaciągania kredytu był zawsze taki sam. 23 - latek mając zadłużenia poprosił kolegę aby ten założył w banku na siebie konto, na które wpływałyby obecne zarobki podejrzanego. Tłumaczył się faktem, że każde zarobione pieniądze zajmuje mu komornik, dlatego potrzebuje pomocy. Koleżeńska prośba o przysługę okazała się oszustwem.

W toku dalszych czynności policjanci udowodnili zatrzymanemu dokonanie kolejnych 5 oszustw poprzez wzięcie pożyczek, posługując się danymi tego samego kolegi. Obecnie funkcjonariusze w dalszym ciągu wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego procederu. Łącznie zatrzymany, oszukując firmy udzielające kredyty, wziął pożyczki na blisko 3,5 tys. złotych.

Teraz, za oszustwa, o które jest podejrzany, mężczyźnie grozić może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony