Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przejęli ponad 800 porcji narkotyków

Data publikacji 15.11.2013

Policjanci z powiatu jeleniogórskiego zatrzymali mężczyznę u którego znaleźli marihuanę, z której można byłoby uzyskać ponad 800 porcji handlowych środków odurzających. Funkcjonariusze sprawdzają teraz źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków oraz to czy mężczyzna nie zajmował się ich dystrybucją. Zatrzymanemu grozić może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

14 listopada br. około godziny 16.05 policjanci w Staniszowie nad jeziorem Balaton policjanci z Karpacza zauważyli pojazd marki Seat Ibiza. Kierowca na widok radiowozu zaczął szybko cofać. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić powód dziwnego zachowania kierującego. Okazał się nim 24-letni jeleniogórzanin, który podróżował w towarzystwie dwóch innych mężczyzn. Funkcjonariusze wyczuli w samochodzie wyraźny zapach palonej marihuany. W związku z tym sprawdzili auto i w schowku znaleźli woreczek strunowy z marihuaną. Kierujący oświadczył, że narkotyki należą do niego.

W związku z podejrzeniem, że mężczyzna może posiadać większe ilości narkotyków policjanci przeszukali jego mieszkanie. W szafie w reklamówce znaleźli marihuanę, z której można by uzyskać ponad 800 porcji handlowych narkotyków.

24-latek trafił do policyjnego aresztu. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków, a także sprawdzają czy mężczyzna nie zajmował się ich dystrybucją.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony