Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowany za grooming

Data publikacji 15.11.2013

Mokotowscy policjanci zwalczający przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o składanie małoletniemu za pośrednictwem portalu internetowego propozycji obcowania płciowego oraz grożenie pozbawieniem życia innemu chłopcu. 36-letni Jarosław K. usłyszał już zarzuty. Prokurator wystąpił z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie, do którego sąd się przychylił. Za te przestępstwa może mu grozić kara do 2 lat więzienia.

Funkcjonariusze z mokotowskiego wydziału zwalczającego przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu pracowali nad sprawą dotyczącą składania 14-latkowi propozycji obcowania płciowego. Sprawca tego przestępstwa nagabywał chłopca za pośrednictwem portalu internetowego i dzięki czujności rodziców, o wszystkim zostali powiadomieni policjanci.

Funkcjonariusze ustalili, że związek ze sprawą może mieć 36-letni Jarosław K. Policjanci ustalili miejsce pracy podejrzanego i postanowili sprawdzić, czy mężczyzna nie dopuszcza się również innych czynów wobec dzieci. Kiedy w trakcie prowadzonych czynności wyszło na jaw, że grozi on innemu chłopcu śmiercią, natychmiast zatrzymali 36-latka.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty i został tymczasowo aresztowany przez sąd. Za te przestępstwa może mu grozić kara do 2 lat więzienia.

Po raz kolejny apelujemy do rodziców i opiekunów prawnych o stała kontrolę stron internetowych, z których korzystają dzieci oraz treści prowadzonej korespondencji, jak i osób, z którymi kontaktują się w sieci.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony