Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przechwycili ponad 2 tys. porcji narkotyków

Data publikacji 15.11.2013

Policjanci dolnośląsko-saksońskiej grupy NYSA ustalili i zatrzymali młodego mężczyznę, podejrzanego o uprawę konopi i posiadanie środków odurzających. W pomieszczeniach należących do mężczyzny funkcjonariusze znaleźli ponad 2 tys. porcji marihuany. W chwili wejścia policjantów do mieszkania, zaskoczony mężczyzna próbował jeszcze wyrzucać poporcjowane środki odurzające przez okno. Te jednak lądowały wprost pod nogi pozostałych funkcjonariuszy, zabezpieczających teren wokół mieszkania.

14 listopada bieżącego roku policjanci z polsko-niemieckiej policyjnej grupy NYSA, prowadząc działania wymierzone przeciwko przestępczości narkotykowej, ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uprawę i posiadanie środków odurzających. Zatrzymany to 22-letni mieszkaniec Zgorzelca.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że 22-letni mieszkaniec Zgorzelca może posiadać środki odurzające. Kiedy mężczyzna usłyszał pukających do drzwi mieszkania policjantów, zaczął przez okno wyrzucać zwitki aluminiowej folii. Zwitki z zawartością suszu roślinnego lądowały wprost pod nogi pozostałych policjantów zabezpieczających teren wokół mieszkania.

W mieszkaniu policjanci znaleźli ukryte w różnych miejscach pudełka z zawartością suszu roślinnego. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że jest to marihuana. Oprócz narkotyków policjanci zabezpieczyli także sprzęt służący do uprawy konopi indyjskich. Łącznie funkcjonariusze przechwycili narkotyki, z których można było uzyskać ponad 2 000 porcji handlowych. Teraz policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają m.in. czy zatrzymany zajmował się również handlem.

Przypomnijmy, że za nielegalną uprawę konopi grozi kara do 3, a gdy można z niej uzyskać znaczną ilość narkotyków, nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony