Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚ: Kolejny „magazyn” z narkotykami w Elblągu zlikwidowany

Data publikacji 15.11.2013

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej podczas tylko jednej realizacji zabezpieczyli blisko 5 kg narkotyków. W tej sprawie zatrzymali 27-letnich Marcina M. i Jarosława D. W piwnicy należącej do jednego z nich funkcjonariusze znaleźli pudełko z zawartością 4,5 kg białej substancji. Po wstępnej analizie okazało się, że była to amfetamina. Marcin M. usłyszał już zarzut usiłowania wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków. Za to przestępstwo może grozić mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z  Centralnego Biura Śledczego i funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że w jednym z mieszkań w Elblągu mogą znajdować się duże ilości narkotyków. Podczas wspólnej akcji w samochodzie  na jednej z ulic miasta zauważyli  podejrzanych. Funkcjonariusze zatrzymali samochód do kontroli. W aucie znajdowali się Marcin M. i Jarosław D.  Podczas przeszukania mieszkań u pierwszego z nich policjanci wraz ze strażnikami granicznymi znaleźli 262 g amfetaminy oraz 8 g marihuany. W wyniku dalszych czynności funkcjonariusze znaleźli ukryty w szufladzie pod bielizną pęk kluczy. Za ich pomocą  dostali się do piwnicy, którą również przeszukali. Znaleziono tam i zabezpieczono pudełko z 4,5 kg białego proszku. Po wstępnej analizie okazało się, że była to amfetamina.

Funkcjonariusze podczas realizacji zabezpieczyli ponad 4,7 kg amfetaminy, blisko 10 g marihuany i 2 tabletki ekstazy. Czarnorynkowa wartość narkotyków to ok. 142 tysiące złotych.

27-letni Marcin M. usłyszał już zarzut usiłowania wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków. Kara jaka mu grozi to nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ustalają źródło pochodzenia środków odurzających oraz to, do kogo miały trafić. Sprawa jest rozwojowa. Funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony