Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za rozbój i sutenerstwo

Data publikacji 15.11.2013

Skuteczne działania gorzowskiej Policji doprowadziły do zatrzymania trójki sprawców odpowiedzialnych za brutalne najście na jedno z mieszkań w Gorzowie. W tle dokonanego przestępstwa znalazła się działalność związana ze zmuszaniem kobiet do świadczenia usług seksualnych. Organizatorzy tego procederu również usłyszeli prokuratorskie zarzuty.

W piątkowy wieczór (08.11) policjanci z gorzowskiej komendy miejskiej zawiadomieni zostali o brutalnym najściu na jedno z mieszkań na osiedlu Górczyn. Z relacji świadków wynikało, że do lokalu wdarły się trzy osoby. Napastnicy mieli na sobie stroje przypominające policyjne uniformy. Posługiwali się gazem, metalowymi pałkami i przedmiotami wyglądającymi na wyglądem broń. Przemocą i groźbą zmusili przebywające w mieszkaniu osoby do wydania wartościowych przedmiotów. Krótko po zajściu służby kryminalne KMP potwierdziły, że w tle przestępstwa znalazła się działalność związana ze świadczeniem usług seksualnych, a najście na zakonspirowaną w mieszkaniu agencję nie było przypadkowe.

Pod nadzorem gorzowskiej Prokuratury Rejonowej rozpoczęto czynności związane z ustaleniem i zatrzymaniem sprawców najścia. Działania służb dochodzeniowo-śledczych KMP okazały się skuteczne. Już następnego dnia policjanci dokonali zatrzymania 24-letniego Tomasza D. Dzień później ujęta została działająca wspólnie z nim 20-letnia Karolina O. Ostatni z poszukiwanej trójki - Marcin B. - ujęty został we wtorek 12 listopada. Podczas przeszukania Policja odnalazła odzież, w którą ubrani byli napastnicy podczas najścia, metalowe pałki, kastet i atrapy broni. Czynności śledcze pozwoliły również potwierdzić, że zatrzymana trójka ma na swym koncie także drugie podobne przestępstwo, popełnione kilka dni wcześniej na terenie Szczecina. Dwójce mężczyzn oraz kobiecie przedstawiono zarzut dokonania rozbojów z użyciem przedmiotów przypominających broń, bezprawnego wdarcia do mieszkania oraz podawania się za funkcjonariuszy Policji. Ustalone fakty pozwoliły również zarzucić Tomaszowi D. nakłanianie do uprawiania prostytucji. Podejrzanym grozi od 3 do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu cała trójka spędzi 3 miesiące w areszcie.

Nie bez znaczenie dla śledczych pozostał również fakt, że miejsce najścia w Gorzowie pełniło rolę zakamuflowanej w mieszkaniu agencji towarzyskiej. Policjanci z KMP idąc tym tropem ustalili dwóch kolejnych mężczyzn, którzy usłyszeli zarzut ułatwiania uprawiania prostytucji. Zatrzymanym sutenerom grozi do 3 lat więzienia, a decyzja podjęta przez sąd również dała podstawę do ich aresztowania.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

Film Odpowiedzą za rozbój i sutenerstwo

Opis filmu: rozboje, podawanie się za policjanta, agencje towarzyskie


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Odpowiedzą za rozbój i sutenerstwo (format flv - rozmiar 2.78 MB)

Powrót na górę strony