Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalnie doładowywali karty komunikacyjne - zostali zatrzymani

Data publikacji 15.11.2013

Trzech mężczyzn i kobietę zatrzymali policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Zatrzymani są podejrzani o nielegalne doładowywanie elektronicznych kart komunikacyjnych. Zabezpieczono komputer i specjalną przystawkę służące do przestępstwa. Podejrzanym grozi do 5 lat więzienia.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zajmujący się zwalczaniem przestępstw gospodarczych zatrzymali trzech młodych mężczyzn i kobietę, którzy zajmowali się nielegalnym doładowywaniem kart komunikacyjnych. Elektroniczne karty komunikacyjne umożliwiają przejazdy tramwajami i autobusami Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu. Do nielegalnego doładowywania kart zatrzymani używali komputera ze specjalną przystawką. Za doładowanie karty podejrzani pobierali równowartość połowy nominalnej ceny obowiązującej podczas legalnej operacji.

Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą od kilku tygodni mieli informacje, że w Poznaniu pojawiły się oferty doładowania kart poza oficjalnym systemem. Sprawdzając te informacje ustalili, że zajmują się tym cztery osoby. Policjanci udokumentowali wszystkie dostępne materiały dowodowe obciążające wytypowanych oszustów. W porozumieniu z prokuraturą zostali oni zatrzymani w środę.

Szacuje się, że swoją nielegalną działalność prowadzili od roku. Wartość wyrządzonych szkód policjanci oceniają nawet na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Podejrzani, którzy trafili na przesłuchanie, to mieszkańcy Poznania. Wszyscy usłyszeli zarzuty oszustwa komputerowego, za co grozi im kara do 5 lat więzienia. Wobec jednego z zatrzymanych prokuratura zastosowała dozór Policji i 5 tys. poręczenia majątkowego.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony