Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

5 kilogramów marihuany „na własny użytek”

Data publikacji 16.11.2013

Narkotyki trzymał w kartonowych pudełkach, plastikowych pojemnikach, w workach na śmieci i w słoiku. Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 5 kg suszu roślinnego. Jak twierdził zatrzymany, środki odurzające „miał na własny użytek”. Teraz najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej na podstawie analizy zgromadzonych materiałów oraz w wyniku podjętych działań operacyjnych ustalili, iż jeden z mieszkańców Środy Śląskiej może posiadać znaczne ilości narkotyków i zajmować się ich handlem. Przeprowadzona 13 listopada policyjna realizacja oraz przeszukanie pomieszczeń zajmowanych przez 30 - latka potwierdziły podejrzenia funkcjonariuszy. Policjanci w garażu oraz w przyległym do niego pomieszczeniu biurowym znaleźli łącznie ponad 5 kg suszu roślinnego. Wstępne badania wykazały, iż jest to marihuana. Policjanci zabezpieczyli również elektroniczną wagę służącą do porcjowania, telefon komórkowy, dwa laptopy, komputer mężczyzny oraz dysk twardy. 30 - latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Zgromadzone w tej sprawie materiały pozwoliły na postawienie mężczyźnie zarzutów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. 15 listopada br. Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej zastosował wobec 30 - latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Przypomnijmy, że za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a w przypadku, gdy sprawca posiada ich znaczną ilość zagrożenie karą wzrasta do 10 lat pozbawienia wolności. Kto, wbrew przepisom ustawy, uprawia środki odurzające, podlega karze do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku, gdy uprawa dotyczy znacznych ilości, zagrożenie karą wynosi do lat 10.

KWP Wrocław / kj

Powrót na górę strony