Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

24-latek odpowie za przestępstwa na tle seksualnym

Data publikacji 17.11.2013

Chełmscy kryminalni zatrzymali 24-letniego mieszkańca Chełma podejrzanego o przestępstwa na tle seksualnym. Mężczyzna w pierwszych dniach listopada napadł na dwie kobiety. Jedną z nich szarpiąc i bijąc usiłował zgwałcić, drugą szarpiąc dotykał. W jednym z przypadków został spłoszony przez przypadkową osobę. Zatrzymany w przeszłości był już wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, wolności oraz mieniu. Wczoraj Sąd Rejonowy w Chełmie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Do zdarzeń doszło w pierwszych dniach listopada w centrum Chełma. Idąca chodnikiem 24-letnia mieszkanka miasta została zaatakowana przez nieznanego jej napastnika. Mężczyzna szarpał kobietę, ciągnął za włosy, bił po głowie dotykając przy tym miejsc intymnych. Usiłował ją zgwałcić. W pewnej chwili spłoszony został przez przypadkową osobę i uciekł w nieznanym kierunku. Kilka dni później zaatakował kolejną kobietę, którą szarpał za odzież i dotykał w miejsca intymne. Pokrzywdzone o całym zdarzeniu powiadomiła dyżurnego chełmskiej komendy.

Policjanci zajmujący się tą sprawą, ustalili dane personalne prawdopodobnego sprawcy. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec Chełma. Mężczyzna przez kilka dni ukrywał się przed Policją. Został zatrzymany na terenie jednej z posesji w miejscowości Cyców.

Jak ustalili stróże prawa, nie były to jedyne przestępstwa jakich dopuścił się w ostatnim czasie mężczyzna. Kilka dni temu zniszczył drzwi wejściowe mieszkania innej kobiety - pokrzywdzona oszacowała straty na 1000 złotych. 24-latek w przeszłości był wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, wolności oraz mieniu.

Mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania zgwałcenia, usiłowania doprowadzenia do innej czynności seksualnej oraz zniszczenia mienia. Wczoraj Sąd Rejonowy w Chełmie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Zatrzymanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.

(KWP w Lublinie / mw)
 

Powrót na górę strony