Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani z kontrabandą po policyjnym pościgu

Data publikacji 18.11.2013

Policjanci z Suwałk zatrzymali w pościgu dwóch 24-latków. W kierowanym przez jednego z nich audi funkcjonariusze odnaleźli 14 600 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Funkcjonariusze zabezpieczyli auto i jego zawartość, a mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Do zdarzenia doszło w piątek tuż przed godz. 19:00. Patrolujący ulice Szpitalną w Suwałkach mundurowi podjęli próbę zatrzymania samochodu do kontroli drogowej, jednak kierowca zignorował dawane przez policjantów sygnały i zaczął uciekać. Policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego wspólnie z patrolem ruchu drogowego natychmiast ruszyli za nim. Przy podjętej próbie zablokowania drogi kierowca gwałtownie ruszył w stronę policyjnego radiowozu uderzając w jego bok. Siedzący w audi dwaj młodzi mężczyźni nie mogąc dalej jechać, porzucili pojazd i zaczęli uciekać pieszo. Reakcja suwalskich policjantów była natychmiastowa. Po krótkim pościgu funkcjonariusze obezwładnili i zatrzymali zbiegów, którzy zostali przewiezieni do jednostki, gdzie trafili do policyjnego aresztu.

Okazało się, że w samochodzie, którym uciekali dwaj 24-letni mieszkańcy gminy Puńsk, mundurowi odnaleźli pokaźnych rozmiarów kontrabandę. Policjanci zabezpieczyli 14 600 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Ponadto podczas badania alkomatem wyszło na jaw, że każdy z mężczyzn miał ponad 2,3 promile alkoholu w organizmie. W sobotę 24-latkowie usłyszeli zarzuty posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy, a kierowca audi dodatkowo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego i VAT straciłby ponad 257 tysięcy złotych.

Dzisiaj obaj młodzi ludzie zostaną doprowadzeni do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec nich środków zapobiegawczych w postaci dozoru Policji i poręczenia majątkowego. Za posiadanie papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Białymstoku / pt)

Powrót na górę strony