Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelnie potrącił rowerzystę, a samochód utopił w stawie

Data publikacji 18.11.2013

Kierowca potrącił rowerzystę i odjechał z miejsca wypadku nie udzielając poszkodowanemu pomocy. Ten w wyniku odniesionych obrażeń zmarł. Policjanci wołomińskiej komendy sprawdzili blisko 500 pojazdów, które mogły brać udział w tym zdarzeniu. Kilka dni temu funkcjonariusze namierzyli kierowcę fiata punto, który zdemontował uszkodzone w aucie części, po czym wepchnął pojazd do stawu znajdującego się na terenie gminy Radzymin. Podczas wydobywania pojazdu policjanci i strażacy ujawnili w tym zbiorniku wodnym dodatkowo dwie skody skradzione w 2009 i 2011 r. 27-letni Mariusz B. decyzją Sądu Rejonowego w Wołominie został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

28 września kilka minut przed 23:00 w miejscowości Ciemne doszło do potrącenia kierującego rowerem 53-letniego mężczyzny. Kierowca nie zatrzymał się i nie udzielił pomocy poszkodowanemu, który w wyniku odniesionych obrażeń ciała zmarł. Analiza posiadanych materiałów, zebrane na miejscu ślady oraz przesłuchanie świadków wskazywały, że w wypadku mógł brać udział fiat punto koloru czerwonego. Policjanci wołomińskiej komendy zwrócili się z apelem do mieszkańców o pomoc w ustaleniu podejrzewanego o spowodowanie wypadku i zgłaszanie się świadków zdarzenia.

Kryminalni i policjanci wydziału dochodzeniowo-śledczego ustalili i wytypowali blisko 500 pojazdów marki fiat punto, które były po kolei sprawdzane. Kilka dni temu nastąpił przełom w prowadzonym postępowaniu. Funkcjonariusze ustalili, że jeden z mieszkańców powiatu wołomińskiego był w posiadaniu fiata punto, jednak od blisko miesiąca autem tym nie poruszał się. Taka wiedza pozwoliła policjantom na zatrzymanie 27-latka. W trakcie przesłuchania Mariusz B. przyznał się, że posiadał taki pojazd, dodatkowo zeznał, że brał udział w zdarzeniu, jakie miało miejsce pod koniec września w miejscowości Ciemne. Obawiając się konsekwencji swojego czynu, auto częściowo zdemontował po czym wywiózł na stawy w gminie Radzymin, gdzie zepchnął pojazd do zbiornika wodnego.

Już następnego dnia po tych ustaleniach policjanci wołomińskiej komendy wspierani przez strażaków-nurków z Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Warszawie oraz Powiatowej Straży Pożarnej w Wołominie i strażaków ochotników z Kuligowa rozpoczęli poszukiwania zatopionego auta. W miejscu, gdzie samochód miał się znajdować, ujawniono nie tylko będące w zainteresowaniu funkcjonariuszy punto, lecz również dwa inne pojazdy – skody fabie, jedna poszukiwana od 2009 r., druga od 2011 r. Wszystkie pojazdy trafiły na policyjny parking depozytowy.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił policjantom i prokuraturze na złożenie do Sądu Rejonowego w Wołominie wniosku o tymczasowe aresztowanie Mariusza B. w związku ze spowodowaniem wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Sąd zastosował wobec 27-latka 3-miesięczny areszt tymczasowy. Teraz może mu grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mj)

Film Śmiertelnie potrącił rowerzystę, a samochód utopił w stawie

Opis filmu: ruch drogowy, wypadki drogowe, wypadki śmiertelne


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Śmiertelnie potrącił rowerzystę, a samochód utopił w stawie (format flv - rozmiar 13.12 MB)

Powrót na górę strony