Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowa Komenda coraz bliżej

Data publikacji 18.11.2013

Prace budowlane nowego gmachu Komendy Miejskiej Policji w Płocku są bardzo zaawansowane. Mimo, że jest to duża inwestycja budowlana, której praktyczna realizacja rozpoczęła się zaledwie 1,5 roku temu, to niektóre pomieszczenia w nowym budynku są już prawie gotowe.

Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę długo oczekiwanej przez płockich policjantów i mieszkańców Płocka Komendy Miejskiej Policji, miało miejsce w lipcu 2012 roku. W tym czasie na placu budowy przy Al. Kilińskiego 12 była wielka dziura, z której wystawały betonowe pale. Jak określał wykonawca, teren pod budowę należało w pierwszej kolejności umocnić, gdyż był on niestabilny. Mimo tych dodatkowych prac, mieszkańcy Płocka i osoby przejeżdżające przez Płock Al. Kilińskiego, mogą dzisiaj już oglądać trzypiętrowy, kremowo – granatowy budynek nowej Komendy. Obecnie w budynku trwają prace wykończeniowe. Kładziona jest glazura, montowane są ościeżnice drzwi, niektóre pomieszczenia zostały już nawet pomalowane. Gotowa jest już strzelnica, gdzie funkcjonariusze będą mogli odbywać szkolenia strzeleckie, gotowa jest sala gimnastyczna i pomieszczenie siłowni.

Wokół budynku trwa porządkowanie terenu, gotowe są dwa duże parkingi, obecnie trwają prace wykończeniowe wokół tych parkingów.

Przed wykonawcą jeszcze wiele pracy związanej z wykończeniem wszystkich pomieszczeń, których jest ponad 500 w „nowej” Komendzie, jednak zaawansowanie tych prac pozwala na stwierdzenie, że termin odbioru budynku, tj. maj 2014r. nie jest zagrożony.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony