Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czwarty bentley odnaleziony w kujawsko-pomorskim

Data publikacji 18.11.2013

Wczoraj na terenie Włocławka policjanci odnaleźli kolejnego bentley’a. Tym razem informacja o stojącym na osiedlowym parkingu aucie trafiła do policjantów od przypadkowego przechodnia. To już czwarte z pięciu luksusowych aut, które zostały skradzione z jednego z salonów samochodowych na terenie Berlina. Błyskawiczna realizacja sprawy była możliwa dzięki doskonałej współpracy z funkcjonariuszami z Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku.

Wczoraj (17.11) po południu do dyżurnego włocławskiej komendy wpłynęła telefoniczna informacja, z której wynikało, że stojące na parkingu nietypowe auto może być kradzione. Policjanci potwierdzili tę informację.

Na jednym z parkingów na Osiedlu Południe policjanci ujawnili zaparkowanego bentley’a. Po sprawdzeniu okazało się, że samochód ten jest najprawdopodobniej jednym z pięciu skradzionych z salonu w Berlinie.

Przypomnijmy: do kradzieży pięciu pojazdów marki Bentley doszło kilka dni temu, w nocy z 7/8 listopada, w jednym z salonów na terenie Berlina.

Z ustaleń niemieckich mundurowych wynikało, że luksusowe auta, każdy z nich warty 250 tys. EURO, mogły wjechać na teren Polski.
Informacja ta natychmiast została przekazana do jednostek policji przez funkcjonariuszy Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku. Doskonała polsko-niemiecka współpraca dała błyskawiczne efekty.

Już następnego dnia (13.11.2013 r.) po uzyskaniu tych informacji inowrocławscy kryminalni namierzyli ukrytego bentley’a na terenie Inowrocławia.
 
Drugi namierzony został następnego dnia (14.11.2013 r.) przez kryminalnych z Torunia. Auto zaparkowane było w jednym z garaży na osiedlu przy ul. Kołłątaja.
 
W piątek (15.11.2013 r.) okazało się, że na teren województwa kujawsko-pomorskiego wjechał jeszcze trzeci samochód tej marki. Przypadkowy mężczyzna poinformował dyżurnego rypińskiej policji o stojącym w kompleksie leśnym przy drodze wojewódzkiej luksusowym samochodzie. Na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze, którzy zweryfikowali dane pojazdu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach potwierdziło się, że i ten bentley został skradziony kilka dni temu z salonu w Berlinie.

Odzyskane samochody od razu trafiły w ręce niemieckich funkcjonariuszy.

(KWP w Bydgoszczy / mj)

Film Czwarty bentley odnaleziony w kujawsko-pomorskim

Pobierz plik Czwarty bentley odnaleziony w kujawsko-pomorskim (format mp4 - rozmiar 7.21 MB)

Powrót na górę strony