Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli blisko 1000 litrów nielegalnego spirytusu

Data publikacji 18.11.2013

Policjanci z wydziału d/w z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zatrzymali 3 mężczyzn i zabezpieczyli ok. 700 litrów spirytusu bez wymaganej przepisami akcyzy. Wartość nielegalnego towaru to kwota około 50 tys. złotych.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą od dłuższego czasu zajmowali się przestępczością dotyczącą nielegalnego rozprowadzania spirytusu. Śledczy zbierając informacje i materiał dowodowy dotyczący handlu nielegalnym alkoholem, ustalili skąd i kiedy trefny towar będzie wywożony, podjęli działania i wkroczyli do akcji. Pod adresem na ulicy Odlewniczej, stał zaparkowany pojazd, a w nim kartony z nielegalnym spirytusem, pozostała część znajdowała się w garażu.

Funkcjonariusze zatrzymali 3 całkowicie zaskoczonych widokiem policjantów mężczyzn w wieku  22, 23 i 33 lat. Łącznie policjanci zabezpieczyli tam  ok. 500 litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy oraz 1,5 kg krajanki tytoniowej. Funkcjonariusze przeszukali pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze wszystkich zatrzymanych do sprawy mężczyzn i u jednego z nich, 22 – letniego mieszkańca gminy Zakrzew, zabezpieczyli kolejne litry spirytusu. Na jednej z posesji w Janiszewie policjanci ujawnili około 150 litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy, beczkę zakończoną plastikowym wężykiem z zaworem z zawartością alkoholu, blisko 100 butelek plastikowych, a także korki do butelek. Jak ustalili śledczy, zabezpieczony towar przeznaczony był do nielegalnej dystrybucji.

Funkcjonariusze prowadzą kolejne czynności w tej sprawie.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony