Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy podpalenia zatrzymani

Data publikacji 18.11.2013

Policjanci z Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym i Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o podpalenie wiat garażowych. Do zdarzenia doszło 13 listopada w Dąbrówce. Sprawcy odpowiedzą za sprowadzenie zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób oraz mienia w wielkich rozmiarach. Decyzją sądu obywaj podejrzani zostali aresztowani na 3 miesiące. Grozi im do 10 lat więzienia.

13 listopada po godzinie 22:00 poznańscy policjanci otrzymali zgłoszenie o pożarze. Do zdarzenia doszło na jednym z osiedli w podpoznańskiej Dąbrówce. Po ugaszeniu ognia przez strażaków policjanci ustalili, że w wyniku pożaru ośmiu wiat garażowych spłonęły cztery samochody oraz inne przedmioty przechowywane przez pokrzywdzonych w garażach. Straty oszacowano wstępnie na prawie 350 tysięcy złotych. Sprawą od razu zajęła się ekipa śledcza, która wspólnie z biegłym z zakresu pożarnictwa przeprowadziła oględziny miejsca zdarzenia. Po wydaniu wstępnej opinii przez biegłego co do przyczyn pożaru, policjanci rozpoczęli poszukiwania osób, które mogły mieć związek z tym zdarzeniem.

14. i 15. listopada policjanci z Tarnowa Podgórnego wspólnie z kryminalnymi z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy jak ustalili funkcjonariusze są sprawcami podpalenia. To mieszkańcy gminy Dopiewo w wieku 22 i 25 lat. Obywaj w przeszłości notowani przez policję m.in. za przestępstwa przeciwko mieniu.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty sprowadzenia zdarzenie, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mające postać pożaru.

W sobotę 16 listopada decyzją sądu obydwaj podejrzani zostali tymczasowy aresztowani na 3 miesiące. Grozi im do 10 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / pt)

Powrót na górę strony