Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Brutalnie znęcali się nad współwychowankiem

Data publikacji 18.11.2013

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali trzech 17- letnich wychowanków jednego z ośrodka opiekuńczego w powiecie kieleckim, którzy znęcali się psychicznie i fizycznie nad młodszym kolegą. Decyzją sądu cała trójka kolejne dwa miesiące spędzi w areszcie. Teraz może im grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu kieleccy policjanci otrzymali informację, że kilku młodych mężczyzn znęca się psychicznie i fizycznie nad jednym z wychowanków ośrodka opiekuńczego. Z informacji jakie otrzymali od kierownika placówki wynikało, że sytuacja ta mogła trwać nawet 1,5 miesiąca. Policjanci ustalili pokrzywdzonego, którym okazał się 16- latek. Na ciele miał jeszcze zadrapania po ostatnim incydencie. W piątek wieczorem policjanci zatrzymali trzech 17- letnich wychowanków ośrodka.

Według śledczych, mieli oni bić poniżać, podduszać, a nawet oblewać wrzątkiem, rok młodszego współwychowanka. Z ustaleń wynika, że 17- latkom pomagał jeszcze jeden, nieletni wychowanek ośrodka.

Sąd Rejonowy w Kielcach zdecydował, że trzej młodzi oprawcy następne 2 miesiące spędzą w areszcie. Natomiast sprawą nieletniego zajmie się sąd rodzinny. Za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Kielcach / mw)

Powrót na górę strony