Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Strzelał z wiatrówki do autobusów i tramwajów

Data publikacji 18.11.2013

Domorosły „snajper” ostrzelał środki komunikacji miejskiej. Dzięki brawurowej interwencji przypadkowego świadka policjanci zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który w centrum miasta strzelał z wiatrówki do autobusów i tramwajów.

Do zdarzenia doszło 17 listopada 2013 r. przed godziną 10:00 na ulicy Zachodniej. Przypadkowy świadek zwrócił uwagę na mężczyznę strzelającego z pistoletu do autobusów i tramwajów przejeżdżających ulicą.

W chwili, gdy „snajperowi” zabrakło amunicji i przeładowywał pistolet, świadek obezwładnił go i rozbroił powiadamiając o zdarzeniu policję. Okazało się, że mężczyzna strzelał z pistoletu-wiatrówki.

Mundurowi zatrzymali 22-letniego łodzianina, który był wcześniej notowany przez policję. W chwili zatrzymania miał w organizmie 1,7 promila alkoholu. 18 listopada po wytrzeźwieniu został przesłuchany. Nie umiał racjonalnie wytłumaczyć swojego postępowania - winę zrzucał na wypity alkohol. Usłyszał zarzut narażenia ludzi na niebezpieczeństwo utraty życia. Za ten czyn grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / pt)

Powrót na górę strony