Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany i nietrzeźwy opiekował się niemowlęciem

Data publikacji 19.11.2013

Wizyta funkcjonariuszy z Radzymina i pracownika miejscowego Ośrodka Pomocy Społecznej zakończyła się odebraniem ojcu i przekazaniem pod opiekę szpitala trzytygodniowej dziewczynki. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 48-letniego mężczyzny ponad 2,8 promila alkoholu. Sprawdzenie danych osobowych Zbigniewa S. wykazało dodatkowo, że był osobą poszukiwaną. Teraz policjanci skierują do sądu rodzinnego w Wołominie materiały sprawy w celu zbadania sytuacji opiekuńczej rodziny.

Wczoraj kilka minut przed 16:00 dyżurny komisariatu w Radzyminie otrzymał zgłoszenie o sprawowaniu opieki nad niemowlakiem przez nietrzeźwych rodziców. Na miejsce udali się policjanci prewencji wraz z pracownikiem miejscowego Ośrodka Pomocy Społecznej. Tam zastali 48-letniego mężczyznę. W mieszkaniu przebywała również trzytygodniowa dziewczynka.

Funkcjonariusze już na wstępnie stwierdzili, że ojciec znajduje się pod wyraźnym wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało u Zbigniewa S. ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie. W lokalu panował ogólny nieład, a na podłodze leżały puste puszki po piwie. Policjanci wezwali na miejsce załogę pogotowia ratunkowego, która przewiozła dziewczynkę do szpitala. Rozpytany o matkę dziecka mężczyzna oświadczył, że ta wyszła z domu dwa dni wcześniej i nie wróciła, a on sam nie wie, gdzie kobieta może przebywać.

Sprawdzenie danych osobowych 48-latka wykazało dodatkowo, że mężczyzna figuruje w policyjnym systemie jako osoba poszukiwana do ustalenia miejsca pobytu.

Teraz funkcjonariusze przesłuchają oboje rodziców na okoliczność niewłaściwej opieki nad córką. Całość materiałów zostanie skierowana do sądu rodzinnego i nieletnich w Wołominie celem zbadania sytuacji opiekuńczej rodziny.

(KSP / mj)

Powrót na górę strony