Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nocne wyścigi udaremnione

Data publikacji 20.11.2013

Blisko 30 skontrolowanych pojazdów, 15 mandatów nałożonych na sprawców wykroczeń oraz 5 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych aut, których stan techniczny budził wątpliwości. To efekt nocnych działań policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, w rejonie ul. Świętokrzyskiej i al. Solidarności w Kielcach, gdzie w ubiegły piątek miały odbywać się nielegalne wyścigi.

Niespotykana o tej porze liczba samochodów różnych marek i duża liczba osób, głównie młodzieży. Tak wyglądała ulica Świętokrzyska w Kielcach i jej obrzeża w piątkową noc. „Nocne spoty” - ta nazwa jednoczy amatorów nielegalnych wyścigów samochodowych, a jeden z nich miał odbyć się w piątkową noc na ul. Świętokrzyskiej w Kielcach.

Mundurowi skontrolowali 28 pojazdów, zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych i ukarali 15 kierowców mandatami karnymi. Jednak to nie ostudziło zapędów młodych kierowców. Część uczestników nie zamierzała spokojnie zakończyć tej nocy. Szukali oni wrażeń w innych miejscach miasta. Policjanci byli konsekwentni i nie dopuszczali do wyścigów na drogach publicznych.

Uliczne wyścigi są nielegalne, a branie w nich udziału to świadome stwarzanie zagrożenia dla siebie i innych. Osoby, które uwielbiają szybką jazdę i przypływ adrenaliny na drodze publicznej nie zdają sobie sprawy, że mogą doprowadzić do nieszczęścia.

W tym roku w zdarzeniach drogowych na terenie województwa świętokrzyskiego zginęło już 125 osób.

(KWP w Kielcach / mj)

Film Nocne wyścigi udaremnione

Opis filmu: ruch drogowy, wyścigi, videorejestrator

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Nocne wyścigi udaremnione (format flv - rozmiar 1.54 MB)

Powrót na górę strony