Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano podejrzanego o przestępstwo seksualne

Data publikacji 20.11.2013

Na trzy miesiące do aresztu trafił zatrzymany przez policjantów 38-latek. Mężczyzna usłyszał zarzut innej czynności seksualnej w warunkach tzw. „recydywy”, za co grozi mu do 12 lat więzienia.

Wczoraj (19.11.13) policjanci z bydgoskiego Śródmieścia doprowadzili do sądu podejrzanego z wnioskiem prokuratora o tymczasowe aresztowanie. Na podstawie zgromadzonych materiałów sędzia zadecydował o aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące. Wcześniej zatrzymany usłyszał zarzut dokonania innej czynności seksualnej w warunkach powrotu do przestępstwa. Podejrzanemu grozi kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę (16/17.11.13) w Bydgoszczy. Sprawca zaczepił idącą ulicą Dworcową kobietę. Napastnik uderzył swoją ofiarę i grożąc dopuścił się przestępstwa seksualnego.

Natychmiast, gdy dyżurny policji otrzymał zgłoszenie na miejscu zjawili się funkcjonariusze. Informacja o wyglądzie napastnika trafiła do wszystkich patroli. Po kilkudziesięciu minutach sprawdzania ulic policjanci zatrzymali mężczyznę odpowiadającego rysopisem sprawcy. 38-latek został umieszczony w policyjnym areszcie. Jak się okazało, podejrzany pod koniec sierpnia wyszedł z zakładu karnego, gdzie odbywał karę za podobne przestępstwo.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony