Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomoc nadeszła w samą porę

Data publikacji 20.11.2013

Do Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu zatelefonował mężczyzna, który oświadczył że zamierza się powiesić. Odpowiednio prowadzona przez dyżurnego jednostki rozmowa pozwoliła na ustalenie miejsca, w którym znajduje się desperat oraz na zorganizowanie i dotarcie pomocy we właściwym momencie.

Dzisiaj na telefon alarmowy Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu zatelefonował mężczyzna informując, że zamierza powiesić się w jednym z budynków gospodarczych na terenie swojej posesji. Dyżurny komendy podtrzymując rozmowę starał się odwieść mężczyznę od zamiaru popełnienia samobójstwa, jednocześnie starając się ustalić miejsce przebywania desperata. Gdy się to udało, został tam natychmiast skierowany policyjny patrol. Jednocześnie policjanci powiadomili załogę pogotowia ratunkowego prosząc o natychmiastową pomoc medyczną pod wskazanym adresem.

W trakcie prowadzonej przez okres blisko 30 minut rozmowy dyżurny ustalił, że mężczyzna jest nietrzeźwy i ma problemy ze znalezieniem  pracy.  W pewnym momencie rozmówca rozłączył się. W tym samym momencie na miejsce dotarli policjanci, którzy znaleźli wiszącego mężczyznę. Funkcjonariuszom udało się odciąć sznur.  

Okazało się, że 31-letni mężczyzna żyje i jest przytomny. Po udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej desperat został przekazany załodze karetki pogotowia, która przewiozła 31-latka do szpitala.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony