Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za włamania do kilkunastu samochodów

Data publikacji 20.11.2013

Kryminalni z Chojnic zatrzymali trzech mężczyzn wieku od 18 do 19 lat podejrzanych o serię włamań do samochodów. Mieszkańcy gminy Przechlewo w nocy z 15 na 16 listopada br. pokonali zabezpieczenia dziesięciu pojazdów kradnąc z ich wnętrza elementy wyposażenia o wartości blisko 4 tys. złotych. Policjanci odzyskali większość skradzionych przedmiotów, które wrócą do swoich właścicieli. Zatrzymani odpowiedzą także za dwa inne włamania, których dopuścili się w październiku br. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W nocy z 15 na 16 listopada br. na terenie Chojnic ktoś włamał się do dziesięciu samochodów. Łupem złodziei padały radioodtwarzacze, radia CB i inne samochodowe akcesoria. Intensywna praca kryminalnych z Chojnic doprowadziła do zatrzymania sprawców. Dwóch pierwszych wpadło w ręce funkcjonariuszy już w sobotę, trzecia osoba została doprowadzona do policyjnego aresztu w miniony poniedziałek.

Zatrzymani to mieszkańcy gminy Przechlewo w wieku od 18 do 19 lat. Policjanci przedstawili każdemu z nich 12 zarzutów włamań do pojazdów. W trakcie pracy nad tą sprawą śledczy ustalili, że mężczyźni pierwszych włamań dopuścili się w październiku tego roku, okradając dwa samochody zaparkowane na Osiedlu Hallera  w Chojnicach.

W wyniku przeszukania mieszkań funkcjonariusze odzyskali większość przedmiotów pochodzących z włamań, które dzięki ich pracy wrócą do swoich właścicieli. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony