Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana linia produkcyjna amfetaminy

Data publikacji 21.11.2013

Kryminalni z Komisariatu Policji w Radzionkowie zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który miał przy sobie narkotyki oraz urządzenia służące do produkcji i przechowywania środków odurzających. Podczas przeszukania altany działkowej zajmowanej przez zatrzymanego śledczy odnaleźli linię produkcyjną amfetaminy, 4 tysiące porcji amfetaminy oraz pochodzącą prawdopodobnie z handlu tymi środkami gotówkę: blisko 80 tysięcy złotych. Mężczyźnie grozi teraz do 10 lat więzienia.

Kryminalni z komisariatu w Radzionkowie zatrzymali 27-letniego mieszkańca Bytomia. Policjanci znaleźli przy nim narkotyki oraz urządzenia służące do produkcji i przechowywania substancji odurzających. Ustalono, że zatrzymany - dyplomowany magister chemii - przez ostatnie kilka miesięcy mógł wprowadzić na rynek ponad 7 kilogramów amfetaminy. Linię produkcyjną tego narkotyku oraz gotowe do sprzedaży ponad 4 tysiące porcji amfetaminy, policjanci odkryli w altanie działkowej na terenie ogrodów rodzinnych w Radzionkowie.

Podejrzanemu przedstawiono łącznie 6 zarzutów popełnienia przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii - w tym produkcję, posiadanie i handel substancjami niedozwolonymi. Znaleziona gotówka (prawie 80 tysięcy złotych) została zabezpieczona na poczet przyszłych kar i grzywien. Sędzia zdecydował o zastosowaniu wobec zatrzymanego dozoru policyjnego. Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledczy nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(KWP w Katowicach / mj)

Powrót na górę strony