Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zwolnienia lekarskie w zamian za łapówkę

Data publikacji 21.11.2013

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą tyskiej komendy wykryli proceder przyjmowania korzyści majątkowej w zamian za wystawianie zwolnień lekarskich. Śledczy przedstawili pani doktor 78 zarzutów przyjęcia łapówek na łączną kwotę 6 tysięcy złotych. Recepcjonistka usłyszała 5 zarzutów pomocnictwa w tej działalności. Lekarce oraz jej współpracownicy grozi kara do 10 lat więzienia.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą tyskiej komendy prowadzą pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Katowicach śledztwo dotyczące przyjmowania korzyści majątkowej w zamian za wystawianie zwolnień lekarskich. Dzięki wnikliwej pracy operacyjnej, stróże prawa wpadli na ślad przestępczego procederu, polegającego na wystawianiu zwolnień lekarskich osobom, które nie były wcale chore. Taką działalność prowadziła 50-letnia lekarka w jednym z tyskich gabinetów.

Do tej pory zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie pani doktor 78 zarzutów przyjęcia korzyści majątkowej na łączna kwotę około 6 tysięcy złotych. Policjanci zatrzymali również 54-letnią recepcjonistkę, która współpracowała z lekarką. Współpracownica usłyszała 5 zarzutów pomocnictwa w przestępczym procederze. Podczas zatrzymania obecni byli również oficerowie zwalczający korupcję z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Prokurator zastosował wobec kobiet środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru oraz poręczenie majątkowe. Policjanci zabezpieczyli dokumentację medyczną lekarki i traktują sprawę jako rozwojową, nie wykluczają także dalszych zatrzymań. Za to przestępstwo grozi kara nawet 10 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mj)

Film Zwolnienia lekarskie w zamian za łapówkę

Opis filmu: korupcja, łapówki

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zwolnienia lekarskie w zamian za łapówkę (format flv - rozmiar 2.69 MB)

Powrót na górę strony