Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o produkcję środków psychotropowych wpadli w ręce CBŚ

Data publikacji 21.11.2013

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali w Krakowie dwóch mężczyzn powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców podejrzanych o produkcję środków psychotropowych. W samochodzie, z którego sprawcy zrobili magazyn na środki odurzające znaleziono 4,5 kg narkotyku pFPP. Policjanci zabezpieczyli także maczety, bagnet i pojemnik z gazem obezwładniającym.

Od pewnego czasu na narkotykowym czarnym rynku w Krakowie zaczęły pojawiać się duże ilości syntetycznych środków psychotropowych. Według policjantów Centralnego Biura Śledczego, którzy zajęli  się rozpracowaniem tej sprawy, wszystko wskazywało na to, że za przestępczymi działaniami stoją osoby związane ze środowiskiem pseudokibiców.

Okazało się, że przestępcy zrobili sobie magazyn na narkotyki w… samochodzie zaparkowanym na jednym z osiedlowych parkingów w Nowej Hucie. 15 listopada wieczorem, do stojącego na parkingu Renault Megane ( magazynu narkotyków ) podjechało Hondą Civic dwóch mężczyzn. Ze składziku na kółkach wyjęli urządzenie służące do produkcji tabletek narkotycznych( tabletkarkę ) i zaczęli go pakować do hondy. Wtedy też, obaj zostali zatrzymani przez policjantów. Podczas przeszukania samochodu – magazynu policjanci znaleźli 4,5 kilograma narkotyku pFPP.  Wartość czarnorynkową zabezpieczonej substancji szacuje się na ok. 300 tys. złotych.

Podczas przeszukania drugiego z samochodów sprawców ujawniono kominiarkę oraz niebezpieczne narzędzia w postaci dwóch maczet, bagnetu, kija golfowego, oraz dużego  pojemnika z gazem obezwłaniającym.

Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy Krakowa w wieku 25 i 32 lat i jak wynika z policyjnych ustaleń, są oni powiązani ze środowiskiem krakowskich pseudokibiców, o czym  m.in. mogą świadczyć zabezpieczone przy nich niebezpieczne narzędzia. Obu sprawcom przedstawiono zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków, posiadania przyrządów do ich wytwarzania i przetwarzania oraz produkcji narkotyków.

Przestępstwo produkcji narkotyków zagrożone jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata. Śledczy przewidują dalsze zatrzymania w tej sprawie. Policjanci w dalszej kolejności będą ustalać   źródło pochodzenia substancji do produkcji tabletek oraz krąg ich potencjalnych odbiorców.

(KWP w Krakowie / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.95 MB)

Powrót na górę strony