Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Seryjny złodziej sprzętu rolniczego zatrzymany

Data publikacji 21.11.2013

Policjanci z Nowego wspólnie z funkcjonariuszami ze Skórcza zatrzymali sprawcę kradzieży specjalistycznego osprzętu od ciągników rolniczych. Z policyjnych ustaleń wynika, że rabuś mógł działać nie tylko na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. 28-letni mieszkaniec powiatu grudziądzkiego usłyszał już łącznie 7 zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem. Za te czyny może mu grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży osprzętu ciągników rolniczych na terenie powiatu świeckiego dochodziło od października. Z terenów posesji gdzie stały ciągniki ginęły wałki przekaźnika mocy, cięgna, zaczepy, zaczepy półautomatyczne oraz sterownik GPS od spryskiwacza. Pokrzywdzeni swoje straty wycenili na kwotę 32 600 zł.

Funkcjonariusze z Nowego ustalili, że kradzione przedmioty będą sprzedawane na terenie ościennego województwa. Poinformowali o tym jednostkę policji ze Skórcza (woj. pomorskie) przesyłając specyfikacje zrabowanego mienia. W poniedziałek funkcjonariusze ze Skórcza zatrzymali do rutynowej kontroli forda escorta. Zainteresowanie mundurowych wzbudził fakt, że mężczyzna w pojeździe posiadał osprzęt rolniczy, którego pochodzenia nie potrafił wytłumaczyć. Natychmiast policjanci powiadomili swoich kolegów z komisariatu w Nowem. Po przybyciu na miejsce przewożone przedmioty rozpoznali jako pochodzące z kradzieży na terenie powiatu świeckiego. Zatrzymali mężczyznę i przystąpili do dalszych czynności dochodzeniowych.

28-letni mieszkaniec powiatu świeckiego noc spędził w policyjnym areszcie. Podczas przeszukań funkcjonariusze odzyskali cięgna oraz zaczepy pochodzące z ciągników rolniczych o rynkowej wartości około 10 000 zł. Złodziej usłyszał łącznie 7 zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem do ciągników rolniczych. Za te czyny może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Nowego proszą o kontakt (0 52 3332590) ewentualne osoby pokrzywdzone, które rozpoznają przedmioty pokazane w materiale.

(KWP w Bydgoszczy / mj)

Film Seryjny złodziej sprzętu rolniczego zatrzymany

Opis filmu: kradzieże, kradzieże z włamaniem

Pobierz plik Seryjny złodziej sprzętu rolniczego zatrzymany (format mp4 - rozmiar 2.09 MB)

Powrót na górę strony