Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni zabezpieczyli prawie 800 g narkotyków

Data publikacji 21.11.2013

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie pod nadzorem prokuratury zatrzymali trzech mieszkańców Parczewa. Jak wynika z ustaleń śledczych, 59-letni mężczyzna oraz jego 31-letni syn wprowadzali do obrotu środki odurzające. Ponadto na terenie posesji należącej do 37-latka, funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli blisko 600 g marihuany oraz sztucer myśliwski. Wszyscy trzej trafili do policyjnego aresztu. Mężczyźni odpowiedzą za przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, natomiast 37-latek dodatkowo usłyszał zarzut posiadania broni palnej. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

We wtorek policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Lublinie zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 31 do 59 lat. Wszyscy są mieszkańcami Parczewa. Z ustaleń śledczych wynikało, że mężczyźni zajmują się obrotem środkami odurzającymi. Jeden z nich posiadał znaczne ilości marihuany.

Podczas przeszukania mieszkania należącego do 37-latka policjanci odnaleźli kilkadziesiąt gramów marihuany oraz myśliwski sztucer. Broń ukryta była w samochodzie zaparkowanym przed jego domem. Podczas dalszych czynności, na innej posesji należącej do tego mężczyzny funkcjonariusze odnaleźli dodatkowe kilkadziesiąt gramów marihuany. Narkotyki ukryte były w niezamieszkałych budynkach. Łącznie zabezpieczono prawie 600 g marihuany.

Wszyscy trzej mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Wczoraj zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Lublinie Ośrodek Zamiejscowy w Białej Podlaskiej. Na podstawie zebranych w tej sprawie materiałów 59-latek oraz jego 31-letni syn usłyszeli zarzuty wprowadzania środków odurzających do obrotu, za co grozi do 8 lat więzienia. Trzeci z mężczyzn usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości marihuany oraz posiadania broni palnej. Za te przestępstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Dziś zostanie doprowadzony do sądu z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

W tej sprawie do zatrzymań doszło również w październiku. Wówczas zabezpieczono ponad 200 g marihuany. Zarzuty udziału w obrocie oraz posiadania środków odurzających usłyszało 5 mężczyzn. Wszyscy to mieszańcy Parczewa w wieku od 20 do 28 lat. Wobec trzech z nich sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Łącznie w tej sprawie zabezpieczono prawie 800 g marihuany. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to prawie 25 tys. złotych.

(KWP w Lublinie / mj)

Powrót na górę strony