Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali sprawcę uszkodzenia fasady synagogi

Data publikacji 21.11.2013

Gdańscy kryminalni zatrzymali 18-letniego mężczyznę podejrzanego o namalowanie symboli nazistowskich na budynku Gminy Żydowskiej w Gdańsku. Za popełnione przestępstwo usłyszał już zarzuty. Grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Na początku listopada br. dyżurny komendy miejskiej otrzymał zgłoszenie, że na budynku Gminy Żydowskiej w Gdańsku widnieją namalowane nazistowskie symbole. Na miejsce natychmiast pojechała policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza. W trakcie swojej pracy funkcjonariusze między innymi sprawdzili monitoring, rozmawiali z okolicznymi mieszkańcami, a także sprawdzili każdą informację i każdy sygnał, który do nich dotarł. Równocześnie trwały intensywne działania operacyjne.

W efekcie policjanci wytypowali sprawcę tego przestępstwa. Wczoraj rano zatrzymali 18-letniego gdańszczanina w jego mieszkaniu. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony widokiem policjantów i nie stawiał oporu. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut propagowania faszystowskiego ustroju i uszkodzenia zabytku. Dzisiaj 18-latek będzie doprowadzony do prokuratury. Gdańszczanin jest znany Policji, był już notowany za włamanie i podrobienie dokumentu.

Za publiczne propagowanie ustroju faszystowskiego grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Uszkodzenie zabytku zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

(KWP w Gdańsku / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.57 MB)

Powrót na górę strony