Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przechwycili ponad pól tysiąca porcji narkotyków

Data publikacji 21.11.2013

Bogatyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę w wieku 30 lat podejrzanego o posiadanie środków odurzających. W mieszkaniu mężczyzny policjanci znaleźli ponad pół tysiąca porcji marihuany. Sprawca odpowie teraz przed sądem.

19 listopada bieżącego roku bogatyńscy policjanci prowadząc działania wymierzone przeciwko przestępczości narkotykowej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Zatrzymany to 30-letni mieszkaniec Bogatyni.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej na jednej z ulic Bogatyni zauważyli mężczyznę podejrzewanego o posiadanie środków odurzających. Przy 30-letnim mieszkańcu Bogatyni policjanci znaleźli zwitki aluminiowej folii z zawartością suszu roślinnego. W mieszkaniu mężczyzny policjanci znaleźli foliowy worek z zawartością suszu roślinnego. Po badaniach przeprowadzonych przez policyjnych specjalistów okazało się, że jest to marihuana. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad pół tysiąca porcji tego narkotyku.

Teraz policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają m.in. czy zatrzymany zajmował się również handlem.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony