Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali biżuterię wartą 200 tys. zł

Stołeczni kryminalni zatrzymali 31-letniego Marcina J. w lesie, gdy wykopywał torby ze złotymi łańcuszkami, pierścionkami oraz różnego rodzaju kolczykami. Biżuteria została skradziona w wyniku włamania do salonu jubilerskiego. Nieopodal miejsca ukrycia precjozów, policjanci zatrzymali kolejnych trzech mężczyzn, mogących mieć związek z włamaniami do mieszkań i domów na terenie Warszawy i okolic. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Do stołecznych policjantów docierały informacje o włamaniach do mieszkań. Kryminalni analizowali poszczególne sprawy drobiazgowo odtwarzając przebieg wydarzeń w każdym z przypadków. Funkcjonariusze doszli do wniosku, że za włamaniami mogą stać te same osoby, ponieważ sposób działania był za każdym razem właściwie taki sam. Sprawcy dostawali się do lokali poprzez wypchnięcie lub wybicie szyb w drzwiach balkonowych lub oknach. Następnie przeszukiwali kolejne pomieszczenia w poszukiwaniu biżuterii i pieniędzy, które kradli.

Szczegółowe analizowanie akt pozwoliło policjantom na wytypowanie podejrzanych. Zostali oni objęci obserwacją. Gdy mężczyźni w lesie odkopywali dwie torby z biżuterią, kryminalni wkroczyli do akcji. Funkcjonariusze zatrzymali 31-letniego Marcina J. Jego kompanowi udało się zbiec. Jego zatrzymanie jest tylko kwestią czasu.

Policjanci zabezpieczyli torby ze złotymi łańcuszkami, pierścionkami oraz kolczykami. Jak się okazało był to łup pochodzący z kradzieży z włamaniem do jubilera w Grójcu. Do zdarzenia doszło w nocy z 21/22 października 2013 roku. Wówczas to, jak wynika z ustaleń policjantów, sprawcy wybili szybę w oknie obiektu i dostali się do środka. Skradli stamtąd różnego rodzaju biżuterię. Pokrzywdzona wyceniła straty na 200 tysięcy złotych.

Tuż po odkryciu wykopaliska, kryminalni zauważyli audi, które mijali kilkakrotnie śledząc zatrzymanych. Szybko skojarzyli, że mogą to być wspólnicy dwóch mężczyzn. Kierowca audi na widok policjantów natychmiast odjechał. Został zatrzymany po krótkim pościgu. W samochodzie, oprócz kierowcy, było jeszcze dwóch pasażerów, którzy także zostali zatrzymani.

Z ustaleń stołecznych kryminalnych wynika, że zatrzymani oprócz włamania do jubilera, mogą mieć również związek z czterema innymi włamaniami do mieszkań, do których doszło na terenie Warszawy i Rawy Mazowieckiej. Wówczas to straty łącznie wyceniono na ponad 32 tysiące złotych. Marcinowi J. przedstawiono już zarzuty kradzieży z włamaniem i decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące. Zgodnie z kodeksem karnym grozić mu może kara do 10 lat więzienia.

Sprawa ma charakter rozwojowy i wyjaśniana jest przez policjantów pod nadzorem prokuratorskim.

(KSP/pt)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.76 MB)

Powrót na górę strony