Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany ENA namierzony przez kryminalnych z KWP w Bydgoszczy

Data publikacji 22.11.2013

Kryminalni z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy namierzyli 31-letniego bydgoszczanina, który od roku poszukiwany był Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna podejrzany jest o udział w napadach na placówki bankowe i sklep. Rozbójnik został zatrzymany na terenie Wielkiej Brytanii. Teraz nie uniknie kary, póki co decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Sprawa ma swój początek w 2003r. To wtedy doszło do napadu na agencję bankową na ul. Nowodworskiej w Bydgoszczy. Zamaskowani napastnicy przedmiotem przypominającym broń zagrozili pracownicom i skradli 32 500 zł.

Do kolejnego zdarzenia doszło w 2004r. we wrześniu. Scenariusz działania sprawców był bardzo podobny. Tym razem jednak weszli do sklepu wielobranżowego na Bartodziejach w Bydgoszczy. Przedmiotem przypominającym broń sterroryzowali ekspedientkę i skradli 29 600 zł. Trzy miesiące później napadli na placówkę bankową w Brzozie, skąd wynieśli 13 000 zł.

Namierzeniem sprawców tych napadów zajęli się kryminalni z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy. Do pierwszych zatrzymań doszło w ubiegłym roku. Wtedy w ręce policjantów wpadło trzech rozbójników. W toku dalszych czynności kryminalni ustalili, że sprawców było więcej. Za poszukiwanymi dwoma kolejnymi wystawione zostały Europejskie Nakazy Aresztowania.

Jednego z nich kryminalni z Bydgoszczy namierzyli na terenie Wielkiej Brytanii. Kilka dni temu 31-letni bydgoszczanin został zatrzymany i przekazany polskim organom ścigania. Mężczyzna na podstawie zgromadzonych materiałów dowodowych usłyszał trzy zarzuty.

Wczoraj policjanci doprowadzili rozbójnika do sądu, gdzie zapadła decyzja o tymczasowym aresztowaniu go na 3 miesiące. Za rozbój z bronią grozi mu kara pozbawienia wolności do 12 lat, ale nie krótsza niż trzy. 

(KPW w Bydgoszczy / pt)

Powrót na górę strony