Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieuczciwa siostrzenica okradała konto bankowe swojej ciotki

Data publikacji 22.11.2013

Olsztyńscy policjanci zakończyli sprawę przywłaszczenia pieniędzy z lokat bankowych. 32-letnia Karolina A. od lutego br. pobierała pieniądze ciotki z jej lokat bankowych. Starsza kobieta zaufała siostrzenicy, upoważniając ją do pobierania gotówki, gdyby ta ze względu na stan zdrowia nie mogła tego zrobić osobiście. Nieuczciwa sprawczyni opróżniła konto ciotki. Łącznie wypłaciła z niego 50.000 złotych. Policjanci zabezpieczyli od podejrzanej 20.000 złotych poręczenia majątkowego. Karolina A. przyznała się do zarzucanych jej czynów. Kodeks karny za przestępstwo przywłaszczenia pieniędzy przewiduje karę 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu zakończyli sprawę przywłaszczenia pieniędzy. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że od lutego br. 32-letnia Karolina A. wypłaciła z lokat bankowych ciotki 50.000 złotych. Starsza kobieta zaufała swojej siostrzenicy i upoważniła ją do pobierania pieniędzy z banku, w przypadku, gdy ona sama nie będzie mogła tego zrobić. Nie przewidywała, że Karolina A. będzie wypłacała pieniądze bez jej wiedzy.  Gdy sprawczyni opróżniła konto ciotki, zerwała z nią kontakt, nie odbierała od niej telefonów.

Oszukana staruszka  postanowiła zgłosić  sprawę Policji.

Policjanci, w trakcie podjętych czynności operacyjnych, na poczet kary zabezpieczyli od podejrzanej 20.000 zł. poręczenia majątkowego.  Wczoraj kobieta przyznała się w prokuraturze do zarzucanych jej czynów. Kodeks karny za przestępstwo przywłaszczenia pieniędzy przewiduje karę 3 lat pozbawienia wolności.


(KWP w Olsztynie / pt)

Powrót na górę strony