Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali fałszywego wnuczka

Data publikacji 22.11.2013

26-latek próbował oszukać mieszkankę Kędzierzyna–Koźla metodą na wnuczka. Kobieta wykazała się dużą czujnością i zaalarmowała policjantów z kozielskiego Komisariatu. Mężczyzna został zatrzymany, gdy przyjechał do pokrzywdzonej po odbiór 40 000 złotych. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Policjanci co kilka tygodni informują o oszustwach metodą na wnuczka. Podpowiadają jak nie stać się ofiarą oszustów. 66-letnia mieszkanka Kędzierzyna–Koźla wykazała się dużą czujnością i zaradnością. Nie dała się oszukać i zaalarmowała kozielskich policjantów.

W ubiegłą środę (19 listopada) około godziny 10:00 do mieszkanki Kędzierzyna–Koźla zadzwonił mężczyzna, który rozpoczął rozmowę słowami „dzień dobry babciu”. Kobieta zorientowała się, że rozmawia z oszustem. Mężczyzna prosił ją o pomoc finansową. Mówił, że spowodował wypadek i są osoby ranne. Twierdził, że został zatrzymany przez policjantów i teraz potrzebuje pieniędzy na kaucję. W przeciwnym razie trafi do więzienia. Kobieta kontynuowała rozmowę, mając już pewność, że rozmawia z oszustem. „Wnuczek” powiedział, że za kilka minut ktoś z Policji zadzwoni do niej i powie jaka kwota jest potrzebna, żeby wyszedł na wolność. W tym czasie 66-latka zaalarmowała prawdziwych policjantów z kozielskiego komisariatu. Zgodnie z zapowiedzią telefon zadzwonił ponownie.

Mężczyzna, podający się za prowadzącego sprawę wypadku, oświadczył, że 40 000 złotych uchroni jej rzekomego wnuczka przed więzieniem.

Gdy 26-latek przyjechał po odbiór gotówki na miejscu czekali już kryminalni z kozielskiego komisariatu. Mężczyzna próbował uciekać, jednak po krótkim pościgu został zatrzymany. Policjanci ustalili, że zatrzymany mieszka na terenie Brzegu. Brzescy funkcjonariusze przeszukali jego mieszkanie. Podczas przeszukania zabezpieczyli ponad 5 gramów marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzuty oszustwa i posiadania narkotyków. Na wniosek kędzierzyńskiej prokuratury nadzorującej postępowanie mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia.

(KWP w Opolu / mj)

Film Policjanci zatrzymali oszusta

Opis filmu: oszustwa na wnuczka

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjanci zatrzymali oszusta (format flv - rozmiar 748.97 KB)

Powrót na górę strony