Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przejęli ponad kilogram narkotyków

Data publikacji 23.11.2013

Policjanci z Bytomia przejęli ponad 1000 dilerskich działek marihuany oraz ponad 3 gramy haszyszu o czarnorynkowej wartości ponad 30.000 zł. Zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 21 i 32 lat, podejrzanych o posiadanie narkotyków. Starszy z nich przyznał się do haszyszu, natomiast 21-latek nie przyznał się do znalezionego u niego ponad 1 kilograma marihuany. Teraz 32-latkowi grozi do 3 lat więzienia, a jego młodszemu koledze do 8 lat za kratami.

Kryminalni z bytomskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej uzyskali informację o osobie, która w domu ma mieć narkotyki. Stróże prawa rozpoczęli czynności operacyjne i obserwację interesującego ich lokalu przy ul. Wytrwałych. W trakcie działań weszli do mieszkania, gdzie zastali 21-latka oraz jego 32-letniego kolegę. Na miejscu funkcjonariusze sprawdzili mieszkanie, gdzie znaleźli worek foliowy z suszem roślinnym, a przy starszym mężczyźnie ujawnili kilka kostek substancji koloru brązowego. Kryminalni wstępnie określili, że jest to marihuana i haszysz. Bytomian zatrzymano i przewieziono do komendy, gdzie potwierdzono przypuszczenia funkcjonariuszy. W sumie zabezpieczono ponad jeden kilogram marihuany, z którego można przygotować ponad 1000 dilerskich działek tego narkotyku oraz ponad 3 gramy haszyszu. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to ponad 30.000 złotych.

Mężczyznom przedstawiono zarzut posiadania środków odurzających, a w przypadku młodszego z nich to ich znacznej ilości. Teraz 32-latkowi grozi do 3 lat więzienia. Natomiast jego 21-letniemu koledze do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy i kryminalni nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(KWP w Katowicach / pt)

Powrót na górę strony