Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za włamanie i kradzież mienia wartości 500 tys. zł

Data publikacji 23.11.2013

Dzięki pracy policjantów zwalczających przestępczość przeciwko mieniu do policyjnego aresztu trafił 43-latek. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież z pensjonatu pieniędzy i wyrobów ze złota o łącznej wartości około 500 tysięcy złotych. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło we wrześniu br. w Kudowie Zdroju. Pod nieobecność właścicielki włamywacz wyważając okno dostał się do środka. Z pensjonatu ukradł pieniądze i wyroby ze złota o łącznej wartości 500 tys. zł. i uciekł z miejsca zdarzenia.

Kryminalni bazując na wielu ustaleniach wytypowali podejrzewanego, którym okazał się 43-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego. Przez wiele dni najbardziej doświadczeni policjanci z powiatu kłodzkiego przy współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu analizowali zebrany w sprawie materiał. Kryminalni bazując na wielu ustaleniach wytypowali podejrzewanego. W wyniku przeprowadzonych czynności zatrzymany został 43-letni mężczyzna.

Ostatecznie funkcjonariusze zdecydowali o zatrzymaniu mężczyzny, który przebywał w Kudowie Zdroju. Zebrany dotychczas materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 43-latkowi zarzutu kradzieży z włamaniem do pensjonatu w Kudowie Zdroju i kradzieży pieniędzy oraz biżuterii na łączną kwotę 500 tys. zł.

Policjanci w dalszym ciągu ustalają wszystkie okoliczności w tej sprawie. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / pt)

 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.24 MB)

Powrót na górę strony