Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tarcza Bezpieczeństwa dla Komendanta Wojewódzkiego Policji

Data publikacji 24.11.2013

Za skuteczne i innowacyjne działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa na drogach Warmii i Mazur, nagrodę Fundacji Krzysztofa Hołowczyca - Kierowca Bezpieczny otrzymał nadinsp. Józef Gdański Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie. To już kolejne takie wyróżnienie dla warmińsko-mazurskiej policji.

22 listopada br. w sali konferencyjnej Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie odbyła się siódma Gala Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, podczas której przyznano nagrody Fundacji Krzysztofa Hołowczyca - Kierowca Bezpieczny. Za skuteczne i innowacyjne działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa na drogach Warmii i Mazur wyróżnienie przyznano nadinsp. Józefowi Gdańskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Olsztynie. Nagrodę komendantowi wręczył osobiście Krzysztof Hołowczyc oraz ks. Marian Midura Krajowy Duszpasterz Kierowców i kapelan KWP w Olsztynie.

Oprócz nadinsp. Józefa Gdańskiego, statuetka „Tarcza Bezpieczeństwa” trafiła także do Leszka Szatkowskiego dyrektora WORD w Olsztynie za wieloletnie działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie warmińsko-mazurskim. Nagrodę przyznano również Ireneuszowi Iwańskiemu, twórcy radio WaMa, za cykl audycji radiowych popularyzujących bezpieczeństwo na drogach. Kolejnym wyróżnionym została Olsztyńska Loża BCC za współpracę z fundacją Krzysztofa Hołowczyca na rzecz rozbudowy sieci drogowej na Warmii i Mazurach oraz za organizację seminarium i konsultacji społecznych Narodowego Programu Bezpieczeństwa Drogowego. Kolejna tarcza trafiła do prof. dr hab. Małgorzaty Przybysz-Zaremby, pracownika naukowego PWSZ w Elblągu, eksperta fundacji Kierowca Bezpieczny. Nagrodę przyznano jej za badania przyczyn sięgania przez młodzież po alkohol. Podczas gali nagrodzono także Jarosława Kowalskiego, dyrektora Ośrodka TVP w Olsztynie za promowanie zasad bezpieczeństwa w mediach. Janusz Cichoń wiceminister finansów wyróżnienie otrzymał za skuteczne działania, które spowodowały pozyskanie finansowania na rzecz budowy obwodnicy Olsztyna. Paweł Grzegorczyk z zespołu rockowego Hunter „Tarczę Bezpieczeństwa” otrzymał za wspieranie projektów rozbudowy sieci drogowej i poprawy bezpieczeństwa na drogach miasta i powiatu szczycieńskiego.

Fundacja Krzysztofa Hołowczyca – Bezpieczny Kierowca już po raz kolejny wyróżniła policjantów z garnizonu warmińsko-mazurskiego. Funkcjonariusze zapewniają, że w dalszym ciągu konsekwentnie, „jak troskliwi rodzice”, będą promować bezpieczne zachowania na drodze.

(KWP w Olsztynie / mj)

Powrót na górę strony